Vytápění objektů

V současné době šplhají ceny energií do závratných výšina a je pravděpodobné, že se situace bude do budoucna zhoršovat.

Topte ekologicky i ekonomicky

Vytápění objektů pomocí dřeva je tedy nejen ekologické, neboť dřevo patří k obnovitelným zdrojům, ale též ekonomické, protože dřevo je proti ostatním topným médiím i nejlevnější.

Obrázek vnitřní krbyRozvody horkovzduchu

Dříve se stavěly krby a kachlové sporáky v obytných prostorách, které sice též vytápěly, ale teplo se již nešířilo dále. Z toho důvodu se začaly v domech dělat rozvody horkovzduchu, aby se teplo dostalo i do dalších místností.

Tato varianta je dobrá, pokud se krb nachází v centru domu a horkovzdušné rozvody se nemusí táhnout příliš daleko, neboť tím se jejich účinnost snižuje.  

Krbové vložky s teplovodními výměníkyObrázek vnitřní krby

Postupem let začali výrobci krbových vložek docela pružně reagovat na požadavky trhu a začali vyrábět krbové vložky s teplovodními výměníky. Díky tomu se tyto krbové vložky dají napojit na rozvod topného systému domu.

Obě varianty dohromady

Tím pádem máte k dispozici dvě varianty vytápění. Buď vytápíte dům pomocí svého kotle na plyn nebo elektřinu (drahá varianta), či zatopíte v krbu a domem se vám šíří teplo nejen levnější, ale i pocitově „teplejší“ a příjemnější. Také se víceméně chráníte před důsledky výpadků energií, i když to naštěstí není v naší zemi tak častý problém.

Máte zájem o vytápění domů pomocí rozvodu horkovzduchu nebo krbových vložek? Kontaktujte nás.

Zabudovaný topný systém v kachlovém sporáku

Pokud je vaším snem nikoli krb, ale kachlový sporák, i tak je možné zařídit připojení na rozvody topného systému domu a to pomocí výměníku, který je zabudován přímo v kachlovém sporáku.