O firmě

Proč si zvolit na stavbu krbu nebo kamen právě nás?

  • Máme letité zkušenosti se stavbami nejrůznějších druhů kamen,
  • záleží nám na co největší spokojenosti zákazníka,
  • jsme členy Cechu kamnářů České republiky, čímž je zaručena odbornost a kvalita práce,
  • dodržujeme dohodnuté termíny,
  • zajistíme vám projektové zpracování díla,
  • zajistíme dodávku základních stavebních materiálů, speciálních materiálů a dílů na místo stavby,
  • provedeme kouřovou zkoušku za vaší účasti.

Něco z naší stavební historie

Za celou dobu naší patnáctileté existence jsme ještě nepostavili dva naprosto identické krby – maximálně by se dala shledat jakási podoba, ale ještě nikdy nebyly dva opravdu stejné. Myslíme si totiž, že každý zákazník si za své vynaložené prostředky zaslouží originální dílo. Na dílo, které bude nejen plně funkční, ale zároveň bude tvořit nedílnou a nerušivou součást zákazníkova interiéru a bude svému majiteli kromě tepla též dlouhá léta dodávat i radost. Prohlédněte si naše reference, uvidíte velké množstv krbů a kamen, které jsme již postavili.

„Ranč U zelené sedmy“

Na natáčení druhé řady tohoto seriálu jsme dodávali kování na sporák (plotna, trouba, kamnovec) pro seriálovou rodinu Kudrnových do hájovny.

„U Fleků“

Ve známé restauraci jsme v prostorách kanceláře rekonstruovali historická kachlová kamna ze 16. století.

„Café Restaurant U svatého Václava“

V této restauraci na Václavském náměstí jsme stavěli repliku gotických kachlových kamen. 

Některé naše stavby si dokonce samy koledovaly o trefná pojmenování:

Krb „Martina“ aneb zapeklitá záhada

Před mnoha lety nás oslovila stavební firma, která kompletně rekonstruovala byt na Václavském náměstí v Praze. Rekonstrukci jim zadal movitý zákazník, který tento byt chtěl věnovat své přítelkyni. Součástí celé rekonstrukce mělo být i postavení krbu. Ovšem zadání od zákazníka znělo tak, že to má být výslovně „krb Martina“. Zakázku jsme přijali a začalo zjišťování, co vlastně je krb Martina. Oslovili jsme celou řadu výrobců a dovozců – ovšem o krbu tohoto jména nikdo neměl ani potuchu. Takže jsme dospěli k závěru, že nám nezbývá, než postavit dokonalou repliku. Požádali jsme tedy stavební firmu o dodání alespoň podoby žádaného krbu. Rozuzlení bylo opravdu překvapující. Onen dotyčný krb totiž neměl tento název od jakéhokoli výrobce, ale jednalo se o krb, který měla ve svém příbytku postavený kamarádka oné přítelkyně zadavatele. Potom již stačilo jenom sehnat fotografii krbu od kamarádky Martiny a bylo vyhráno.  

„Omotaný sloup“

Tak tento název si vykoledovala stavba tří  topných těles kolem jednoho sloupu, ve kterém vedly dva komíny. Zadavatel stavby měl na své chalupě centrální obytnou místnost, jejíž součástí byla i kuchyně. Ve středu této místnosti stálo již zmíněné komínové těleso. V kuchyňském prostoru byl postaven kachlový sporák, na další straně sloupu orientované do obývacího prostoru jsme postavili vnitřní krb a na třetí straně komínového tělesa jsme pro obyvatele vystavěli krásné ležení vytápěné ze sporáku.

Krb „NASA“ 

Zrekonstruovaný objekt bývalé veliké stodoly. V přízemí jediná veliká centrální místnost, v prvním patře ochoz, ze kterého ústili dveře do jednotlivých ložnic. Zadání bylo postavit uprostřed celého prostoru dominantní krb. Od podlahy až ke stropu byly vystavěny dva velké kruhové pilíře – v jednom z nich se skrýval komín. Mezi tyto dva pilíře byla umístěna krbová vložka, která měla prosklená dvířka z obou stran, tudíž byl oheň viditelný téměř z každého místa obytného prostoru. Krbová římsa a lavička byla na přání zákazníka mramorová. Toto dílo, připomínající vesmírnou raketovou základnu, bylo zřejmě naší úplně nejmonstróznější a finančně nejnákladnější stavbou.

Krb „u Sluníčka“

Tak tento název nezískal vnitřní krb postavený ve stejnojmenné restauraci, ale pojmenování „Sluníčko“ získala jedna naše neuvěřitelně milá zákaznice.

Krb „Golem“

Jednalo se o venkovní krb stavěný na zastřešené terase. Svůj název získal dle své podoby….

Mohli bychom dále pokračovat ve vyjmenovávání jednotlivých krbů, kamen a sporáků, které jsme za naše působení postavili. Ke každému dílu máme osobní vztah a každé dílo je pro nás jedinečné. Pohlédněte si naši galerii již vytvořených projektů.