Kachlové krby

Další variantou vnitřních krbů jsou krby kachlové. Srdcem kachlových krbů je samozřejmě opět krbová vložka, ale na její obestavbu se následně (místo všech ostatních materiálů uvedených na stránce vnitřní krby) použijí kachle.

Vybrat si můžete ze široké škály kachlů 

Kachle mohou mít různou podobu a jejich barevná škála je též velmi široká. Většinou používáme kachle typizované, ale je možné nechat kachle vyrobit přímo uměleckým keramikem, získají tak zcela osobitý vzhled. I v případě, že si zákazník vybere kachle typizované, má možnost širokého výběru – od replik historických kachlů, přes lovecké motivy až po velice moderní varianty

Obrázek Kachlové krbySlaďte krb s interiérem

Tím pádem je možné sladit podobu kachlového krbu se zbytkem interiéru. Zpravidla pak situace vypadá tak, že dům byl postaven kolem krbu a zbytek interiéru je odrazem krbu. Kachlové krby jsou totiž dominantní a opravdu působivé. Navíc i odrážejí svým způsobem vnitřní svět svého majitele a dotvářejí kouzlo opravdového domova. 

Inspirujte se již vytvořenými kachlovými krby 

Prohlédněte si naše reference. Stavěli jsme například krb, kde žádný kachel nebyl stejný jako jiný – takže na celém krbu byste nenašli dva kachle stejné. Na jiném z našich krbů byly kachle s motivy měsíčních znamení jednotlivých členů rodiny. Pro jiného zákazníka – pana Javůrka -  stavěli krb, kde se přes celý krb táhl motiv javoru. Další z našich krbů měl výdechové kachle ve tvaru trumpetek, jiný zase lístečků a přes další krb se plazil plamének (Clematis). Podívejte se na již realizované kachlové krby.

Opravdu lze tedy do kachlů vymodelovat vlastně cokoli, ale v případě, že zákazník chce takto specializované dílo, doba dodání se pochopitelně prodlužuje. Máteli jakýkoliv dotaz, kontaktujte nás.