Kachlová kamna

Pokud si chcete vychutnat skutečného tepla domova, pořiďte si kachlová kamna. Jejich výhodou je dlouhá akumulace tepla a jeho postupné uvolňování. Díky napojení na různé komponenty můžete s jejich pomocí úsporně vytápět i celý objekt.

Jaká kachlová kamna nabízíme:

  • klasická tahová kachlová kamna
  • repliky historických kachlových kamen

Různě druhy kachlů

Spolupracujeme s několika různými výrobci kachlů. Díky tomu si i v dnešní době, kdy již tato kamna nejsou zcela typická, můžete vybrat z velkého množství různých kachlů. 

Jak se rozlišují kachlová kamna

Kachlová kamna mají více druhů. Jedná se o kamna „lehká, středně těžká nebo těžká“, vyplněná šamotem, tahová. Tato těžká“ kamna mají tu vlastnost, že se sice pomaleji zahřívají, ale ještě dlouho po vyhasnutí vydávají naakumulované teplo. Prohlédněte si již realizované projekty kachlových kamen.

Obrázek kachlová kamnaZachraňujeme historická kachlová kamna

Co se týče tohoto typu kamen, máme za sebou i různé rekonstrukce historických kachlových kamen. Tyto rekonstrukce jsou náročné, ale pomocí nich se dá mnohdy zachránit opravdový skvost zanechaný nám našimi předky. Pokud máte nějaké dotazy nebo specifický problém, kontaktujte nás, rádi vám poradíme. Podívejte se také na naše reference a prohlédněte si kachlová kamna, která jsme již zrekonstruovali.

Kde najdete historická kachlová kamna

Na klasická kachlová kamna zpravidla narazíme v secesních domech, ve kterých se majitelé rozhodli, že zachovají interiér v původním stavu. Kachlová kamna by nám měla sloužit jako jakási připomínka na dobu dávno minulou.